Özgeçmiş

arda-senturk-chp-mersin-yenisehir

Arda ŞENTÜRK Kimdir?

Aslen Nevşehir Hacıbektaşlı olan Arda Şentürk, 23 Haziran 1987 tarihinde Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde dünyaya geldi.

İlköğrenimini Ankara’da Sarar İlköğretim Okulu ve Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulunda; ortaöğrenimini de Ankara Eryaman Süper Lisesi’nde tamamladı. Mersin Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünü kazanmasıyla birlikte 2007 yılında Mersin’e geldi.

Memur emeklisi anne ve babanın tek çocuğudur. Babası Milli Piyango İdaresi’nden, annesi ise Ziraat Bankası’ndan emeklidir.

Siyasetle tanışması çocuk yaşlarda Ankara’da SHP’nin seçim bürosuna gitmesiyle başladı. Siyasete meraklı olan babasının 90’lı yılların başında SHP seçim bürolarında aktif olarak görev almasıyla birlikte çocuk yaşlarda partinin içine giren Arda Şentürk’ün siyaset serüveni SHP-CHP birleşmesiyle birlikte CHP’nin içinde devam etti. İlk kez 1999 yerel seçimlerinde Ankara’da aktif olarak seçim çalışmalarına katıldı.

2005 yılında 18 yaşını doldurmasıyla birlikte Ankara Etimesgut İlçe Başkanlığı’nda Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak siyasi yaşama ilk adımlarını attı ve Gençlik Kolları’nda çalışmalar yürüttü. Üniversite eğitimi için Mersin’e gelmesiyle birlikte 2008 yılında Yenişehir İlçe Gençlik Kollarına katılarak çalışmalara katkı sundu. 2010 yılında Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Saymanlığı, 2011 yılında da Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Sekreterliği görevlerini yürüttü.

2012 yılında Tüzük değişikliğiyle birlikte Gençlik Kotası uygulamasının başlamasıyla, Yenişehir İlçe Gençlik Kollarındaki yol arkadaşlarının desteğiyle 2012 Nisan ayında gerçekleştirilen Yenişehir İlçe Kongresinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek, Bilişim Sorumlusu görevlendirmesiyle icra kurulunda yer aldı.

2013 yılında gerçekleşen Olağanüstü İlçe Kongresinde ikinci kez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek, Bilişim Sorumlusu görevine devam etmiştir. Yaklaşık iki buçuk yıldır sürdürdüğü CHP Yenişehir İlçe Başkan Yardımcılığı görevin, 2015 yılındaki ilçe başkanlığı adaylığına kadar sürdürdü.

2009 Yerel Seçimler, 2010 Anayasa Değişikliği Referandumu, 2011 Milletvekili Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Yenişehir ilçesinde aktif olarak çalışmalar yürütmüştür.

2009 yılında üyesi olduğu Yenişehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nde 2011-2013 yılları arasında Gençlik Meclisi Başkanlık görevini üstlenmiştir.

2014 yılında üyesi olduğu Mersin Beşiktaşlılar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO), İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) ve Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi üyeliği bulunmaktadır ve Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) gönüllüsüdür.

Bilişim, reklam, tanıtım, web tasarım, sosyal medya danışmanlığı, internet haberciliği alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

 

Web: www.ardasenturk.com
Facebook: www.facebook.com/ardasenturkcom
Twitter: www.twitter.com/ardasenturkcom
E-Posta: iletisim@ardasenturk.com – ardasenturk1903@gmail.com