93 Yıllık Çınar Yeniden Filizleniyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Parti Okulu ile Gençlik Kolları’nın işbirliğiyle Akran Eğitimi ve proje yarışması düzenleniyor.

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı “93 Yıllık Çınar Yeniden Filizleniyor” sloganıyla hayata geçirilecek olan Akran Eğitimi Projesi ile gençlerin sol ve sosyal demokrat değerleri daha iyi öğreneceklerini ve özümseyeceklerini belirtti.

6-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan akran eğitimleri Türkiye genelinde dört etapta ve 16 eğitim bölgesinde gerçekleştirilecek. Gençlik kolları il ve ilçe yöneticileri arasından 500 kişinin eğitileceği bu eğitimlerde 30 yaş altı genç eğitmenler görev alacaklar. Her bir eğitim emek, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yitirdiğimiz Ali İsmail Korkmaz, Eren Akın, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük gibi genç yoldaşların anısına yapılacak.

İlk eğitimlerin 6-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında Adana, Ankara, Eskişehir ve İzmir’de yapılacağını belirten Aytuğ Atıcı, eğitimlerde CHP Tarihi, Sosyal Demokrasi, İletişim, CHP Tüzüğü ve Sosyal Proje uygulamaları konularının işleneceğini söyledi.

Eğitimin yanı sıra yoldaşlık kültürünün de gelişmesine katkı sunacak etkinliklerin yer alacağı eğitimlerde akşamları “Deneyim Konuşuyor” başlıklı toplantılarda deneyimli CHP’lilerin gençlerle buluşmasının sağlanacağı belirtildi.

Akran eğitimlerinde proje gruplarının oluşturulacağını belirten Aytuğ Atıcı, sosyal projesini gerçekleştirmiş gençler arasından yarışma ile seçilecek 8 kişinin yurt dışına gönderilerek sosyal demokrat partilerle birlikte hazırlanan kamplara katılacaklarını belirtti. Proje yarışması sonucunda 8 kişinin de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir akşam yemeğinde buluşmaya hak kazanacaklarını belirten Atıcı, 8 kişinin de CHP Grup Toplantılarından birine “Onur Konukları” olarak çağrılacağı söylendi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir