“Anadolu’nun Kemal’i, Türkiye’nin Başbakanı” Kemal Kılıçdaroğlu Belgeseli İzle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu en iyi tanıyanlar, Anadolu’nun Kemal’ini Türkiye’nin Başbakanı’nı anlatıyor. Rıdvan Akar’ın hazırladığı belgesel bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan gala ile beraber tüm Türkiye ile paylaşıldı.

İşte Anadolu’nun Kemal’i Türkiye’nin Başbakan’ı Belgeseli

BABAMIN BANA BIRAKTIĞI EN ÖNEMLİ MİRAS, “SEN DOĞRU DUR, EĞRİ BELASINI BULUR”

Anadolu Kültürü

Aslında ben Anadolu’nun bir parçasıyım. Anadolu kültürünün bir parçasıyım. O yoksul halkın bir parçasıyım. Onlar nasıl yaşıyorsa ben onların yaşantılarından süzülüp bugüne gelen kişiyim. Herkesin huzur içinde yaşamasını isteyen bir kişiyim. Ve ben bu yükselişi sadece ve sadece Cumhuriyet’e borçluyum. Eğer bu ülkede Cumhuriyet olmasaydı Kemal Kılıçdaroğlu asla CHP Genel Başkanı olamazdı. Cumhuriyet’i kime borçluyuz, Mustafa Kemal ve arkadaşlarına. Aslında onların yaptığı devrimin ne kadar önemli olduğunu ben kendi hayatımdan biliyorum.

Daha Özgür Bir Türkiye

68 kuşağındanım. O kuşaktan olmaktan onur duyuyorum, gurur duyuyorum. O kuşağın kendine göre idealleri vardı, hedefleri vardı, amaçları vardı. Daha özgür daha güzel bir Türkiye beklentisi vardı.

Alın Terinin Değeri

Yetiştiğiniz kültür, sizin yoksuldan yana olmanızı, mazlumdan yana olmanızı, emeğin hakkını korumanız gerektiğini, alın terinin ne kadar değerli olduğunu, kul hakkı yememenin ne kadar önemli olduğunu zaten kültür olarak öğretiyor.

Doğruluğun Önemi

Babamın bir cümlesini hiç unutmam! Bütün çocukları için söylemiştir bunu; “Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur.” diye. Söylediği çok doğrudur. Doğrudan sapmamak gerekiyor. Siyasete atıldığım gün mal varlığımı kendi internet siteme koydum. Çünkü o mal varlığı benim alın terimle edindiğim mal varlığımdı. Utanılacak bir şey yoktu orda, tam tersine övüneceğim şeyler vardı. Çocuklarımı da aynı anlayışla yetiştirdim. Kendilerine belli bir yerde veya özel bir alanda ayrıcalık tanınmasını istemezler. Doğru da bulmazlar bunu. Öyle bir kültürle yetiştik, çocuklarımı da öyle yetiştirdim.

www.anadolununkemali.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir