CHP’de Prof. Dr. Aytuğ Atıcı Yeniden Parti İçi Eğitim Sorumlusu Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi 26. Dönem Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yeniden Parti İçi Eğitim Sorumlusu olarak görevlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde parti içi eğitim çalışmalarının yürütüldüğü birim olan Parti Okulu’nun başına yeniden Prof. Dr. Aytuğ Atıcı getirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son kurultayda kendisine rakip olan önceki dönem Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’yı Parti İçi Eğitim Sorumlusu olarak görevlendirerek parti içi eğitim çalışmalarının devam etmesini istedi.

CHP’de “Parti İçi Eğitim” Kültürü Atıcı İle Kurumsallaştı

Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, CHP Parti Okulu’nun kuruluş çalışmalarında yer almış ve yaklaşık 4 yıl boyunca Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yapmıştı.

Bu süreçte toplam 12 siyasi eğitim modülü hazırlanması ve yurt genelinde uygulanması çalışmalarını yürüten Atıcı, toplam 41 gençlik kampı düzenleyerek CHP gençliğinin eğitimine de önemli katkılar sağlamıştı. Parti Okulu faaliyetleri Atıcı’nın koordinatörlüğünde büyük ilerleme kaydetmiş, 81 ilde ve yurt dışı birliklerde gerçekleştirilen eğitimlerle CHP’de parti içi eğitim kurumsal hale gelmiş ve örgütlenme çalışmalarına ağırlık verilmişti.

Genel Başkan Adaylığı İçin Görevinden Ayrılmıştı

24, 25 ve 26. dönemlerde Mersin Milletvekili olarak görev yapan Atıcı, yeni dönemde Milletvekilliğine aday olmayarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklamıştı. Ardından Genel Başkan Adaylığı için çalışma yürüten Atıcı, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden ayrılmıştı.

Eğitmen Milletvekilleri Atıcı İçin Kılıçdaroğlu İle Görüştü

Parti İçi Eğitim Birimi üyeleri ve Parti Okulu eğitmeni olan milletvekilleri de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’nın yeniden Parti Okulu’nun başına geçmesinin parti için faydalı olacağı yönünde bildirimde bulunmuşlardı.

Kılıçdaroğlu kendisine rakip olmasına rağmen Aytuğ Atıcı’yı yeniden Parti İçi Eğitim Sorumlusu olarak görevlendirerek, partisi içi eğitime önem verdiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Parti İçi Eğitim Birimi Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’nın Yönetiminde Toplandı

CHP Parti İçi Eğitim Birimi Aytuğ Atıcı’nın yönetimindeki yeni döneminde ilk toplantısını pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle online gerçekleştirdi. Toplantıya Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, İstanbul Milletvekili Dr. Sibel Özdemir ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın da aralarında bulunduğu Parti İçi Eğitim Birimi üyeleri katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir