Akkuyu Soma Olmasın!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

nkp8

Mersin Nükleer Karşıtı Platform’un çağrısıyla bir araya gelen Mersinlilerle birlikte “Akkuyu Soma Olmasın” diye haykırdık.

21 Mayıs Çarşamba günü Forum Mersin meydanında bir araya gelen yüzlerce Mersin’li ile “Soma’yı Unutma Akkuyu’ya Sahip Çık”, “Nükleer Santral İstemiyoruz”, “Akkuyu Çernobil Olmayacak” sloganları atarak Nükleer Santrallerin canlı hayatını riske attığına dikkat çektik.

Yürüyüş korteji oluşturan topluluk Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden AKP Yenişehir İlçe Başkanlığına doğru yürüyüşe çıktılar. Sloganlar atarak yürüyen topluluğa çevredeki esnaf ve vatandaşlardan da destek geldi.

Grup, İsmet İnönü Bulvarı’na çıktığında AKP İlçe Başkanlığına yakın bir noktada çevik kuvvet polisleri ve tomalarla karşılandı. Emniyet amirinin tomaları kısa bir mesafe geriye çekmesiyle birlikte NKP üyeleri basın açıklamasını bulundukları noktada yapmaya karar verildi.

Soma’da hayatını kaybeden Maden işçileri için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra Nükleer Karşıtı Platform adına sözcü Sabahat Aslan basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir