Benim İl Başkanım Nasıl Olmalı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Benim il başkanım…

-Anamur’dan Tarsus’a kadar, kendisini destekleyen desteklemeyen herkesi Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında kucaklamalıdır.

-Belediye başkanlarının yanında el pençe divan durmamalı; yeri geldiğinde onlardan hesap soracak cesareti göstermelidir

-İl örgütü ve ilçe örgütlerini belediye başkanlarına ezdirmemelidir. Örgüt, belediye başkanının üzerindedir ilkesini benimseyerek uygulatabilmelidir.

-Gündemi takip edip, olaylara anında reaksiyon göstermeli ve nitelikli eylem planları ortaya koymalıdır.

-Kimseyle çıkar işbirliğine girişmemeli, partinin menfaatini ve çıkarlarını her zaman öncelikli olarak gözetmelidir.

-Kadın ve gençlik örgütlerine gereken önemi göstermeli, sağlıklı ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratarak maddi ve manevi desteğini esirgememelidir.

-Mersin sınırları içindeki tüm ilçe ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yöneticileriyle yakın temas kurabilmeli; hepsine eşit mesafede durmalıdır.

-Tüm ilçe örgütlerini tek çatı altında toplayabilmeli; 10 kişi 100 kişiyle değil binlerle çalışma yapabilmelidir.

-Genel Merkezle iyi ilişkiler kurarak Mersin örgütlerini parti için öncelikli konuma getirmelidir.

-Partililerin sorunlarıyla bizzat ilgilenebilmeli; bilhassa gençlerin eğitim, barınma, ulaşım gibi temel sorunlarına çözüm üretmek amacıyla çalışmalar yürütmelidir.

-Cumhuriyet Halk Evleri projesini bir an önce hayata geçirerek, halkı partiye kazandırıp; ihtiyacı olan gençlere de bu alanda istihdam sağlamalıdır.

-Parti politikalarını Mersin halkına hızlı ve doğru şekilde aktaracak örgütsel çalışmayı yapmalı; bu süreçte medya-tanıtım-reklam faktörlerini etkili bir şekilde kullanmalıdır.

-Parti içi eğitime önem vererek; göstermelik eğitim çalışmalarının yerine, etkili-verimli-kalıcı eğitim çalışmaları yapılmasını sağlamalıdır.

-Parti içi huzuru sürekli kılarak hizipçiliğe izin vermemelidir.

-Haftanın 7 günü de ulaşılabilir olmalı; gece gündüz demeden parti için çalışma yapacak özveride bulunmalıdır.

-İktidara giden yolda her kesimden oy almaya ihtiyaç olduğunu göz ardı etmeyerek, toplumun her kesimine ulaşabilmeli; din, dil, ırk, mezhep giyim, kuşam ayrımı gözetmeksizin “önce insan” ilkesiyle herkesi kucaklayabilmelidir.

Arda ŞENTÜRK

ardasenturk1903@gmail.com

www.twitter.com/ardasenturkinfo

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. rüyalar gerçek olsun o başkanı birgün görürüz, yönetimde yönetime değil partiye sokmam diyecegim kişiler varken, chp mersinde başarı beklemesin bazı kesimlerin ekmeğine böyle böyle kendi elleriyle ekmeklerine sağ sürüyorlar, yazık bu partiye oturup kendileri düşünce oy oranının neden sabit kaldığını çözerler yönetici bunlarsa yönetim böyleyse, insan bunları görünce halkdan olanlar oy verirken düşünüyor, doğru düzgün hiç bir yapılanları olmayıp rant olarak bakanlar istifa etsin bu partiden, ayrıca şu olayı bir çözüm gelsin, herkes ilçe başkanlığını daha sonraki seçimde kendisini aday yapmak için kullanıyorsa burda bir art niyet vardır, ya ilçe başkanı ol ya aday,ranta düşkün olan bir yap varsa genel bşk. dedigi gibi üye yapısı hep bozuk kalır,sadece tek bir madde ekleyeckeler ilçe ve il başkanı olduktan sonraki süreçteki seçimlerde aday olamaz..! tek madde, gerçek partili gerçek chpliler belirlenmiş olur, iyi çalışmalar…

    Cevapla