Can Dündar’ın “Gözdağı” Belgesel Filmi Yenişehir’de Gösterildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

can-dundar-gozdagi-belgesel-film

CHP Yenişehir İlçe Örgütü ve İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği etkinlikte, Can Dündar’ın hazırlamış olduğu Gezi olaylarının 48 saatini konu alan Gözdağı Belgeseli gösterime sunuldu.

Film gösterimi etkinliği çok sayıda partili ve vatandaşın katılımıyla 21 Haziran Cumartesi günü saat 13.00′te Yenişehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

chp-yenisehir-gozdagi2

Etkinlik sunumunu gerçekleştiren CHP Yenişehir ilçe Bilişim Sorumlusu Arda Şentürk açılış konuşmasında “Gezi’nin yıl dönümünde yaşananları bir kez daha anımsamak, halkın haksızlıklar karşısında direnişini, örgütlü mücadelesini ve dayanışmasını örnek alarak hayatımızın her alanında uygulayabilmek adına Gezi’de yitirdiğimiz canlarımızı anarak bugün burada etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Gezi olaylarında hayatını kaybedenlerin adının tek tek anons edilip salondaki katılımcıların “burada” diye haykırmasıyla birlikte; Gezi’de hayatını kaybedenler ve Soma’da maden faciasında yaşamını yitiren maden işçileri anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

chp-yenisehir-gozdagi1

CHP Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Öztürk konuşmasında, “Taksim’de yaşanan vahşeti tüm gerçekliğiyle görmemizi sağlayan tarihe geçecek bir belgesel hazırladığı için Sayın Can Dündar’a da buradan teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Öztürk konuşmasına şu şekilde devam etti: “Haziran direnişi sonrası Türkiye’de hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını, sınıf bilinciyle hareket etmemesine, örgütsüz olmasına rağmen kent direnişçilerinin var olduğunu hepimiz gördük. Bunun yanı sıra AKP’de şekillenen sermaye düzenine karşı olan; yurtsever, aydınlanmacı, eşitlikçi bir toplumun mücadelesine de tanık olduk.”

chp-yenisehir-gozdagi5

“Şunu iyi bilmenizi istiyoruz ki bizler artık 90′ların eğlenceci gençliği değiliz. Şimdi Gezi Parkından yeni bir gençlik fışkırıyor. Bizler politik duruşumuzla dayanışma içinde, şiddetten uzak, ileri demokrasi anlayışına uygun çevreci bir duruş sergiliyoruz ve bizler bazı şeyleri değiştirebilmenin kararlılığıyla bu alandan sesleniyoruz. Selam olsun Gezi direnişinde yaşamını yitiren yoldaşlarımıza…”

Açılış konuşmalarının ardından Gözdağı Belgesel filmi gösterildi. Gezi direnişinin 48 saatini işleyerek, Gezi Parkı’nda ve Taksim’de yaşananlardan kesitler sunan belgesel filmde, plastik mermi ve gaz kapsülünün isabet etmesiyle gözünü kaybeden vatandaşlarla yapılan söyleşiye yer verildi. Etkileyici görüntülerin bulunduğu belgesel, izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

chp-yenisehir-gozdagi3 chp-yenisehir-gozdagi4 chp-yenisehir-gozdagi6

chp-yenisehir-gozdagi8chp-yenisehir-gozdagi7

gezi-parki-sehitleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir